Doktor Uzman / Sağlık Kenti Aradığınız en iyi doktoru hızlıca bulun, size en yakın uzmanları keşfedin.

Soruşturmalarda Erken Hukuki Müdahalenin Önemi / Dr. Ufuk Doğru

Sağlık Hukuku Uzmanı olan bu tip sorunlarda erken hukuki müdahale yapacak bir yol arkadaşınızdır. Sağlık Hukuku bilmek öğrenmek ve bu konuda işin uzmanından danışmanlık almak kaçınılmaz bir gerçektir.

Soruşturmalarda Erken Hukuki Müdahalenin Önemi

Hepimiz birer hekim olarak hastalarımıza koruyucu tıbbın ve tıbbi sorunlarda erken müdahalenin önemini her zaman dile getiririz. Bunun için hastalarımızla uzun uzun konuşuruz. Geç başvuran hastalarda geç kalmışsınız deriz. Biz hekimler için durum aslında çok da farklı değil. Hasta-Hekim ilişkilerini düzenleyen sağlık hukukunda meydana gelen uyuşmazlıklarda elimize bir zarf içinde şikâyet kâğıdı gelir. Bazılarımız bunu önemsemez aman bundan bir şey çıkmaz der. Bazılarımız olayı nasıl yöneteceğini bilemeyebilir. Ve bir sorun sarmalı içinde kendimizi buluruz.

Nasıl ki biz hekimler tıbbi sorunlarda hastalarımıza zamanında bizden yardım alın diyorsak, yine biz hekimler olarak başımıza gelen hukuki sorunlarda zamanında Sağlık Hukuku Uzmanı’ndan yardım almamız gerekiyor. Erkenden yapılan bir etkili savunmada hukuki uyuşmazlığın kısa süre içerisinde hekim lehine sonuçlandığına şahit oluyoruz. Ancak, zamanında yapılmayan ve etkili olmayan savunmalarda sorunlar kartopu gibi büyür. Karşımıza bir mahkeme süreci çıkar. Maalesef ki psikolojik ve fiziksel olarak yıpratan yoğun iş temposunun üstüne bir de hukuki süreç eklenince kısır döngü içinde kalıyoruz.

Sağlık Hukuku Uzmanı olan bu tip sorunlarda erken hukuki müdahale yapacak bir yol arkadaşınızdır. Sağlık Hukuku bilmek öğrenmek ve bu konuda işin uzmanından danışmanlık almak kaçınılmaz bir gerçektir. Nasıl ki hekim olarak haklarımız varsa hastaların da hakları mevcut. Ve hastaların da hekimi şikâyet etme, dava açma hakkı mevcut olduğundan hekimin artık bu konuda daha çok bilinçlenmesi ve olası soruşturmalarda erken hukuki müdahalenin önemini bilmelidir. Medikal Malpraktis Derneği ve Yüksek Sağlık Hukuku Derneği bu süreçte sizin için erken hukuki müdahale yapacak ve bu süreçte sizin yol arkadaşınız olacaktır.

 

Dr. Ufuk DOĞRU

Medikal Malpraktis

Yazar Hakkında

Doktor Uzman
Doktor Uzman Aradığınız en iyi doktoru hızlıca bulun, size en yakın uzmanları keşfedin, hastalığınız hakkında doktorlarımızın paylaştığı makaleleri okuyun ve hemen bir randevu oluşturun! Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap