Doktor Uzman / Sağlık Kenti Aradığınız en iyi doktoru hızlıca bulun, size en yakın uzmanları keşfedin.

Sağlık Hukuk Uzmanları Neler Mi Yaptı? / Hemş. Mihdiye Işıkoğlu

Dernek olarak bilinçlendirme içgüdüsüyle il, ilçe, hastane, zaman fark etmeksizin ulaşmaya hedeflenmiş ve tüm sağlık çalışanları ile hukukun temel taşları olan avukatlarla birlikte bu yolda emin adımlarla ilerlemeye devam etmek gayesi içerisindeyiz.

Sağlık Hukuk Uzmanları Neler Mi Yaptı?

Medikal Malpraktis Derneği olarak bu güne kadar hem yönetim kurulu üyeleri olarak hem de dernek olarak elimizin uzandığı her yerde sesimizi duyurabileceğimiz her mecra da Sağlık Hukukunu anlatmaya çalıştık. Günümüz şartlarında Sağlık sistemi içerisinde her anlamda hapsolmuş meslek grupları olarak kendimizi hukuki anlamda koruyabilecek düzeyde yeterli donanıma sahip olmamız en önemli çıkış noktalarından biridir. Dokunulan her insan Anayasal düzeyde Yaşama hakkına sahip olması ve bizler bu hakkı onlara doğru, yeterli donanımda ve her adımında içini sadece tıbbı değil hukuki olarak da doldurarak sunmamız gerekmektedir.

Dernek olarak bilinçlendirme içgüdüsüyle il, ilçe, hastane, zaman fark etmeksizin ulaşmaya hedeflenmiş ve tüm sağlık çalışanları ile hukukun temel taşları olan avukatlarla birlikte bu yolda emin adımlarla ilerlemeye devam etmek gayesi içerisindeyiz.

Mobbing in, her gün yaşatmak için yaşamımızdan bir nefes eksilmesine neden olan sağlıkta şiddetin, meslek yasalarının ve sendikal düzenin yeterli koruyucu olmayışıyla her geçen gün kan kaybeden sağlık camiası olarak artık hukukun da bağlayıcılığını gözeterek adımlar atmaya çalışarak yol alıyoruz.

Bu çalışmaların ışığında Medikal Malpraktis Derneği olarak ödüllendirilmeye layık gösteriliyoruz. Bu ödül bizlerin ne kadar doğru yolda olduğunu bizlere gösterirken daha ulaşılması gereken çok yolumuz olduğunu, anlatacak ucu bucağı olmayan bilginin olduğunu, aynı zamanda ulaşılması gereken binlerce insan olduğunu bir daha hatırlıyor ve bu bağlamda da eskiden daha daha fazla çalışacağımızı bir kez daha anlamış bulunuyoruz.

Unutmamalıyız bilgi güçtür ve birlikte olmak bizleri daha da güçlendirir. Bu yüzden siz biz demeden hep birlikte yol almaya, birlikte daha da güçlenmeye devam edeceğiz.

 

Hemş. Mihdiye Işıkoğlu

Medikal Malpraktis Derneği Yönetim Kurulu Üyesi

Yazar Hakkında

Doktor Uzman
Doktor Uzman Aradığınız en iyi doktoru hızlıca bulun, size en yakın uzmanları keşfedin, hastalığınız hakkında doktorlarımızın paylaştığı makaleleri okuyun ve hemen bir randevu oluşturun! Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap