Doktor Uzman / Sağlık Kenti Aradığınız en iyi doktoru hızlıca bulun, size en yakın uzmanları keşfedin.

IŞIĞIN TIBBİ GÜCÜ | Dr. Öğr. Üyesi Zehra Yılmaz | Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

RENOVALASE vajinal kuruluğun semptomlarına yönelik etki, eşsiz bir lazer terapisidir. Uzun dönem östrojen ihtiyacını ortadan kaldırarak etki gösterir. Bunu, ısı etkisi ile hücre yenilenmesini artırarak yapar. Vajinada kuruluk, kaşınma, tahriş ve cinsel ilişkide ağrı gibi şikâyetler, bu uygulama ile bariz bir şekilde azalır.

FotonaSmooth Nedir?

FotonaSmooth, patentli Er:YAG SMOOTH mod, lazer palslarını sıralı bir şekilde vajinal mukozaya ileterek, doku içinde kontrollü ve optimal ısı dağılımı oluşturur.

Böylece yeni kolajen oluşumu ve modellenmesi sağlanır. 2.94 nanometre dalga boyu ile patentli SMOOTH mod iletimi, herhangi bir kritik yapıyı etkilemeden uygulanan kontrollü ve güvenli bir yöntemdir.

 

Neden FotonaSmooth?

FotonaSmooth" teknolojisi ile birçok tedavi, herhangi bir anestezi kullanımına ihtiyaç duymadan gerçekleştirilir. Bu tedavileri sıralarsak;

 • İdrar kaçırma
 • Vajina daraltma
 • Genital beyazlatma
 • Doğum sonrası çatlak tedavisi
 • Vajinal kuruluk gibi.

Üstelik, FotonaSmooth teknolojisi ile tedaviden önce veya sonra herhangi bir bakıma ihtiyaç da yoktur.

 

Patentli FotonaSmooth Teknolojisiyle Yapılabilen Jinekolojik Tedaviler:

 • İdrar Kaçırma
 • Vajina Daraltma
 • Genital Beyazlatma
 • Vajinal Kuruluk Tedavisi
 • Genital Siğiller
 • Stria (Çatlak) Tedavisi

 

IncontLase (İdrar Kaçırma Lazer Tedavisi) Nedir?

IncontiLase, patent başvurusu yapılmış olan idrar kaçırmaya yönelik eşsiz ve etkili bir lazer terapisidir.

Çalışma prensibi, idrar çıkım kanalının ve idrar kesesinin ısı ile gerilmesi ve büzüştürülmesine dayanmaktadır.

Orta ve normal derecedeki idrar kaçırmaya yöneliktir. Başlangıç düzeyinde yapılan klinik çalışmaların sonuçlarına göre  bu metodun etkili, kolay ve emniyetli uygulanan bir prosedür olduğu gösterilmiştir

Hafif veya orta dereceli idrar kaçırma sorunlarında tek seferde yeterli olduğu, yapılan çalışmalarda yer alan hastaların büyük bir çoğunluğunda tespit edilmiştir. Gerekmesi durumunda, tedavi bir ay sonra tekrar edilmiştir. Operasyon öncesi veya sonrası özel bir hazırlığa gerek duyulmamıştır. Hastalar kendi normal günlük faaliyetlerine hemen dönebilmiştir. Klasik ameliyatlardaki çıkarma, kesme, kanama veya dikişler olmaksızın kesiksiz ve fiilen acısız bir yöntem olması, IncontiLase metodunun ek avantajları olarak görülmektedir. Analjezik (ağrı kesici)  veya antibiyotikl kullanımı olmaksızın iyileşme hızı oldukça iyidir.

Hafif idrar kaçırma hastalarının %90’ı, orta dereceli idrar kaçıran hastaların %76’sıı yalnızca tek seanslık tedaviye gereksinim duymuştur. Tüm hastaların %95’i, tedaviden 12 ay sonra idrar kaçırmadan kurtulmuştur.

RENOVALASE vajinal kuruluğun semptomlarına yönelik etki, eşsiz bir lazer terapisidir. Uzun dönem östrojen ihtiyacını ortadan kaldırarak etki gösterir. Bunu, ısı etkisi ile hücre yenilenmesini artırarak yapar. Vajinada kuruluk, kaşınma, tahriş ve cinsel ilişkide ağrı gibi şikâyetler, bu uygulama ile bariz bir şekilde azalır.

Çatlak Tedavisi:

Cilt çatlakları genellikle ani kilo değişiklikleri, gebelik, vücudun nemsiz kalmasından veya ağır egzersizlerden dolayı oluşur. Oldukça yaygın olarak görülen cilt çatlakları,  ilaçla yeterince tedavi edilememektedir. FotonaSmooth fraksiyonel lazerle cilt altında mikro delikler açılarak kolajen ve elastin lif yapımı stimule edilir. Bu şekilde cildin kendi kendini onarma mekanizmaları çalıştırılır ve çatlağın görünümünde belirgin bir iyileşme sağlanmış olur. Ortalama 3 – 5 seans ile lazerle çatlak tedavileri gerçekleştirilir.

Genital Beyazlatma:

Kadın dış genital bölgesi olan vulvada çeşitli sebeplerle renk değişimleri oluşur. Bunlara sebep olanlar aşağıdadır;

 • Gebelik,
 • Doğum konrol tabletleri,
 • Polikistik over sendromu,
 • Hormonal sorunlar,
 • Çeşitli cilt hastalıkları,
 • Hatalı epilasyon işlemleri
 • Genetik sebepler

FotonaSmooth Er:YAG lazer ile bu renk değişimler genellikle tek seanslık bir tedavi ile yok edilir. Tedavi için herhangi bir ön hazırlık gerekmediği gibi anestezi uygulamasına da gerek yoktur.

Genital Siğiller:

Lazer uygulaması, genital siğil tedavisinde en etkili yöntemlerden biridir. Lazer tedavisinin en önemli avantajlarından biri, hedeflenen dokuda seçici olmasıdır. Yani derinde olan veya bitişikte bulunan dokulara zarar vermez.

Siğillerin sayısı ve etkilenen alanın genişliğine göre kullanılacak anestezinin çeşidine karar verilir. Siğillerin bulunduğu bölgeye ve alınacak siğil sayısına bağlı olarak iyileşme süresi, genellikle 2 ve 4 hafta arasında değişmektedir.  Bu yöntem hamileler için de güvenilir bir yöntemdir.

Opr. Dr. Zehra Yılmaz

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Yazar Hakkında

Doktor Uzman
Doktor Uzman Aradığınız en iyi doktoru hızlıca bulun, size en yakın uzmanları keşfedin, hastalığınız hakkında doktorlarımızın paylaştığı makaleleri okuyun ve hemen bir randevu oluşturun! Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap